[ Strona główna ]

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2022/2023 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

12 maja 2017, 19:50:15 - koofel
Koniec złej serii Zagłębia

Zagłębie wygrało 3-1 (1-1) z Piastem Gliwice w spotkaniu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lubinianie zdobyli komplet punktów po raz pierwszy od 7 marca, przerywając serię ośmiu meczów bez zwycięstwa. Bramki dla gospodarzy strzelili Filip Starzyński, Kamil Mazek i Arkadiusz Woźniak, wcześniej prowadzenie Piastowi dał Michal Papadopulos.

Pierwsi strzał na bramkę oddali goście. Gerard Badía otrzymał piłkę poza polem karnym Zagłębia i kopnął lewą nogą nad poprzeczką. Hiszpan w 13. minucie wziął już udział w akcji dającej gola swojemu zespołowi. Po odbiorze futbolówki na połowie rywala i kilkudziesięciometrowym rajdzie oddał ją Michalowi Papadopulosowi, który strzałem po ziemi bez przyjęcia zaskoczył Martina Polačka. Lubiński golkiper chwilę później uchronił gospodarzy od straty kolejnej bramki, gdy w sytuacji sam na sam z Maciejem Jankowskim odbił nogą piłkę. W 21. minucie po mocnym podaniu po ziemi Filip Starzyński nie trafił w futbolówkę i obrona Piasta zażegnała niebezpieczeństwo. Pomocnikowi Zagłębia udało się strzelić gola niedługo potem po rzucie wolnym. Po uderzeniu prawą nogą z dwudziestu metrów piłka odbiła się jeszcze od Uroša Koruna, myląc Jakuba Szmatułę.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Papadopulosa. Daleko od celu poleciała także piłka po uderzeniu Koruna. W 54. minucie celnie z rzutu wolnego przymierzył Adam Mojta, ale świetną interwencją popisał się Polaček. Zagłębie po chwili wyprowadziło kontrę. Arkadiusz Woźniak przerzucił piłkę nad obrońcą do Kamila Mazka, który niepilnowany uderzeniem po ziemi pokonał Szmatułę. Gliwiczanie w 70. minucie rozegrali kombinacyjną akcję, a strzałem z kilkunastu metrów w środek bramki zakończył ją Papadopulos. Szansę na gola dla gości miał również Denis Gojko, ale po podaniu od Marcina Pietrowskiego kopnął obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później Gojko zgrał piłkę do Papadopulosa, a ten w bardzo dobrej pozycji niecelnie główkował. Po drugiej stronie boiska Woźniak zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył kopnięciem z osiemnastu metrów wysoko nad poprzeczką. Podobna odległość dzieliła piłkę od poprzeczki po strzale Łukasza Piątka. W doliczonym czasie gry Piasta golem dobił Arkadiusz Woźniak, wykorzystując podanie od Starzyńskiego i sytuację sam na sam ze Szmatułą.

12 maja 2017, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 3-1 Piast Gliwice
Filip Starzyński 34, Kamil Mazek 55, Arkadiusz Woźniak 90 - Michal Papadopulos 13

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 77. Sebastian Madera, 23. Daniel Dziwniel - 9. Arkadiusz Woźniak, 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (46, 28. Łukasz Piątek), 18. Filip Starzyński, 6. Kamil Mazek (74, 14. Łukasz Janoszka) - 13. Martin Nešpor (68, 21. Adam Buksa).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 5. Marcin Pietrowski, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 17. Adam Mójta - 21. Gerard Badía (68, 2. Patrik Mráz), 88. Uroš Korun (60, 15. Michał Masłowski), 9. Radosław Murawski, 7. Maciej Jankowski, 12. Saša Živec (60, 3. Denis Gojko) - 27. Michal Papadopulos.

żółte kartki: Jagiełło, Starzyński, Tosik, Janoszka - Korun.

Jim beam - 12 maja 2017, 19:53:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wreszcie!...teraz pomożemy Areczce i spuścimy malinowe plemię....szacunek Papa za grę i za brak radości po bramce...

toro - 12 maja 2017, 19:56:11 - *.dynamic.chello.pl
malinowe nosy i ruch spadaja te dwa niszowe klubiki.
utrzymanie Zagłębia to pewniak.

14.03.2027 - 12 maja 2017, 19:59:26 - *.adsl.inetia.pl
8 punktów nad spadkiem Zagłębie już dziś może spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu bo oni nie spadną jestem zdania że Pan Trener Stokowiec może ogrywać młodzież bo ta przewaga jest nie do wypuszczenia a że drużyny blisko "Czerwonej Strefy" regularnie tracą punkty to nic złego Zagłębiu już grozić nie powinno

Kibic - 12 maja 2017, 19:59:29 - *.90.148.46.multiplay.pl
Frajerska porażka...

Fan - 12 maja 2017, 20:01:50 - *.play-internet.pl
Haha paralityk pietrowski rezerwy w 1lidze Buhaha gwiazdor

luka - 12 maja 2017, 20:10:45 - *.ambit24.net
a pajac frankowski nic dzis nie odwali? nie ogladalam ... nie mam ochoty patrzec na to cos co sie mianuje sedzia

... - 12 maja 2017, 20:36:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wołów...Oborniki śl. ..po co się dajesz wkręcić? Co im pozostało powiedz...

sdfs - 12 maja 2017, 20:38:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
20 lat temu średnia widzów na meczu to było 3-4 tys. Na Raków Częstochowa czy Siarkę Tarnobrzeg przychodziło niekiedy 600 kibiców

ilu?? - 12 maja 2017, 20:47:23 - *.internetia.net.pl
widzów max 1-1,5 tys pusty stadion !

ale - 12 maja 2017, 21:23:04 - *.play-internet.pl
Pusty bo wszyscy pojechali na lepszy mecz w regionie: Miedź - Sosnowiec.

Lin - 12 maja 2017, 21:28:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do małej Moskwy to się jedzie wyrwać jakąś szybką panie lub dać w pysk Romowi. ..nie lepsze mecze zagracie jak wasi góru spadną a to już niebawem...

rafi - 12 maja 2017, 21:30:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nadkomplet w Lubinie- i dla kogo takie kluby graja?

Jondek - 12 maja 2017, 21:32:00 - *.centertel.pl
Piast żegnamy

Arti - 12 maja 2017, 21:41:23 - *.kamnet.pl
Odnośnie kibiców to przypomnę mecz Śląsk Wrocław : Górnik Łęczna - 4921 kibiców na miasto które liczy prawie 638 000, no i jeszcze mecz z Pogonią 3.12 - 4001 - to jest wynik !!!!
Lubin jest prawie dzisięciokrotnie mniejsze pod względem ludności

@14.03.202 - 12 maja 2017, 22:42:39 - *.range86-148.btcentralplus.com
7 punktow. Jutro mecz na dole tabeli i ktos zdobedzie punkty.

j23 - 12 maja 2017, 22:55:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak Piast mógł przegrać ten mecz? Ale tak jest jak się traci 2 frajerskie bramki a Szmatuła rusza sie jak wóz z węglem - masakra.

seven1945 - 12 maja 2017, 22:57:07 - *.centertel.pl
Gratulacje z opola,utrzymanie pewne!!!! Zaglebie&odra!!

Piast - 13 maja 2017, 0:55:40 - *.centertel.pl
Bójcie się chamy znów z ekstraklasy wpadamy 😀

Piast - 13 maja 2017, 0:56:42 - *.centertel.pl
*spadamy

bez kitu - 13 maja 2017, 5:23:28 - *.internetia.net.pl
Arti Nieciecza 900 luda na stadionie 4-5 tys , Moskwa 5-6 miliona na CSKA 19 tys itd

Sport - 13 maja 2017, 6:12:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zastanawiam się co robi w ZL np. taki Madera? gościu jest słaby jak rumianek.. Filip Jagiełło? to jest zdolna młodzież Lubinska? ( tragedia) Akademia Pilkarska z Paluszkiem na czele to bicie piany w mediach.. Polkowice bez Akademi lepsze od Zaglebia. Połowa pseudo trenerów w Akademi to ból głowy , kiedy w Lubinie będzie tak jak powinno być. .? a czym się zajmuje teraz słynny ,listonosz,?

Gge - 13 maja 2017, 7:15:03 - *.centertel.pl
I jest OK każdy niech wygra ,tylko nie RUCH musi polecieć do ligi I NRD. Ale z całym szacunkiem miedźiowi na Nieciecz więcej ludzi przychodzi ,a ligę niżej na takie Podbeskidzie to 2x więcej,wstyd.

piotrek - 13 maja 2017, 9:20:45 - *.dynamic.mm.pl
bardzo ciekawa powtorki z tylu przy golu na 2;1 po tym jak zaczeli drukowac to teraz boja sie zatrzymac czy tam czasem nie bylo spalonego

UWAGA - 13 maja 2017, 14:51:26 - *.dynamic.chello.pl
@piotrek - za to są wyraźne powtorki z faulu na Mazku tuż przed kontrą na 1:0 . I przestań bredzić bo jeżeli sędzia pod kogoś gwizdał to pod Piasta .

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.