[ Strona główna ]

Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2022/2023 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

19 grudnia 2016, 19:52:06 - dyrovski
Udane zakończenie roku Zagłębia

W ostatnim w tym roku meczu Lotto Ekstraklasy, który został rozegrany w ramach 20. kolejki rozgrywek, Zagłębie Lubin wygrało na własnym boisku z Piastem Gliwice 2-1 (1-1). Zwycięstwo gospodarzom dały dwa gole Arkadiusza Woźniaka, mimo że goście prowadzili od 23. minuty po bramce Macieja Jankowskiego.

Początek spotkania był wyrównany i nie obfitował w sytuacje bramkowe. Gra obu drużyn była niedokładna i miała miejsce głównie w środkowej strefie. Dopiero w 23. minucie Maciej Jankowski znalazł sobie miejsce do oddania strzału i podjął próbę z dalszej odległości. Martin Polaček próbował interweniować, ale nie sięgnął piłki i ta wpadła do bramki. Cztery minuty później Jakub Tosik zbiegł z lewej strony boiska do środka i kopnął sprzed pola karnego, jednak było to nieudane uderzenie. W 40. minucie słaby i niecelny strzał z daleka oddał Gerard Badía. W odpowiedzi z okolic siedemnastego metra uderzył Łukasz Janoszka, lecz Dobrivoj Rusov nie miał problemu ze złapaniem piłki. Tuż przed przerwą Zagłębiu udało się doprowadzić do remisu. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Arkadiusz Woźniak. Rusov nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

W 54. minucie dobrej szansy nie wykorzystał Badía, którego uderzenie obronił Polaček. Kilka chwil później Michał Masłowski zacentrował z rzutu rożnego, a w szesnastce futbolówkę przyjął Uroš Korun, a następnie oddał mocny strzał, ale ponownie górą był bramkarz Zagłębia. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję, po której objęli prowadzenie. Adam Buksa podał na lewą stronę do Tosika, a ten dośrodkował wprost na głowę do Woźniaka. Rusov znowu był bez szans na skuteczną interwencję. W 71. minucie Sebastian Madera nie dał się ograć Badíi, przez co Hiszpan nie był w stanie oddać celnego strzału. Dziesięć minut później Radosław Murawski kopnął z daleka, ale Polaček zdołał złapać piłkę.

19 grudnia 2016, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 2-1 Piast Gliwice
Arkadiusz Woźniak 44, 56 - Maciej Jankowski 23

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach (66, 77. Sebastian Madera), 24. Jakub Tosik - 9. Arkadiusz Woźniak, 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 17. Adrian Rakowski, 14. Łukasz Janoszka (90, 27. Michal Papadopulos) - 21. Adam Buksa (77, 13. Martin Nešpor).

Piast: 31. Dobrivoj Rusov - 22. Tomasz Mokwa (66, 26. Bartosz Szeliga), 25. Aleksandar Sedlar (63, 82. Martin Bukata), 5. Marcin Pietrowski, 91. Hebert, 11. Paweł Moskwik - 21. Gerard Badía, 9. Radosław Murawski, 88. Uroš Korun, 15. Michał Masłowski (78, 12. Saša Živec) - 7. Maciej Jankowski.

żółte kartki: Rakowski, Tosik, Woźniak, Todorovski - Hebert.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 4121.

kielczanin - 19 grudnia 2016, 19:56:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo i gratki WZL! Pozdrowienia z Kielc.

DLU - 19 grudnia 2016, 19:58:43 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie powalczy znów o puchary na wiosnę !
Brawo - Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku !

SPQR - 19 grudnia 2016, 20:09:25 - *.dynamic.chello.pl
Piast bardzo dobrze rozgrywa piłkę co już pokazał mecz z CWKSem, ale aż boli w tej drużynie brak nawet średniej jakości napastnika.

TorcidaGli - 19 grudnia 2016, 20:10:28 - *.static.ip.netia.com.pl
Gratulacje Zagłębie dobrze tak piastolom!

Gks - 19 grudnia 2016, 20:15:44 - *.felixcom.3s.pl
TorcidaGli za to wy gracie jak za dawnych lat

korupcja l - 19 grudnia 2016, 20:19:28 - *.internetia.net.pl
Widzow 4125 to przez mgłe nie widoczni a reszta leczy rany po spotkaniu z Miedzią.........

TorcidaGli - 19 grudnia 2016, 20:23:17 - *.static.ip.netia.com.pl
Ekstraklasa czy 1 liga ja się Górnika nie wstydzę! :D

korupcja l - 19 grudnia 2016, 20:25:01 - *.internetia.net.pl

xxx - 19 grudnia 2016, 20:31:08 - *.play-internet.pl
Najlepsze jest to, że Piast ma sytuację, pomocników ma naprawdę dbrych, brakuje skuteczności i napastnika..

eeee - 19 grudnia 2016, 20:34:15 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl
Widzów 4000 hah ha ha !!!jak bylo 2500 to max
Dlaczego zawsze w lubinie zawyzaja liczbę widzów?
Typowe dla małych jak chca sie dowartościować
A jeśli chodzi o spotkanie z Miedzią to ponoć wielu z nich odmroziło sobie uszy!!!!

eeee - 19 grudnia 2016, 20:37:14 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl
Widzów 4000 ha ha ha ha !!!jak było 2500 to max
Dlaczego zawsze w lubinie zawyżają liczbę widzów?
Typowe dla małych jak chcą się dowartościować

Suseł - 19 grudnia 2016, 20:40:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak jak pisałem na początku tego sezonu - wicemistrzostwo dla Piasta było przypadkowe i w tym sezonie Piast będzie walczył o utrzymanie. Suseł po raz kolejny miał rację.

1234 - 19 grudnia 2016, 20:45:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tak eeee baran.....e odmrozili uszy szczególnie po meczu w lednicy tak się chyba pisze czy mała moskwa czyli cygany i rosjanie

rafalski - 19 grudnia 2016, 20:53:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten Nespor to takie coś będzie jak Sernas Wysoki kontrakt i nic więcej Frączczak lepszy by był

zmarznięty - 19 grudnia 2016, 21:01:41 - *.ssp.dialog.net.pl
Właśnie wróciłem z meczu. Widzów max 3300-3500. Piasta 40-50 osób. Druga połowa grudnia to nie jest w Polsce naj optymalniejszy termin na rozgrywanie meczów.Chyba, że w samo południe.

Herio - 19 grudnia 2016, 21:29:33 - *.dsl.dynamic.simnet.is
Jak zwykle net hulsi z Legnicy wypowiadaja sie na tematy poza sportowe. Zero pokory.

Tomi - 19 grudnia 2016, 21:29:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I bardzo dobrze koniec sezonu trenerze Latal czeka Pana bardzo dużo pracy aby ten zespół zaczął grać jak w tamtym sezonie ,powodzenia

rafał - 19 grudnia 2016, 21:38:10 - *.icpnet.pl
Gratulacje od kibiców i piłkarzy Górnika Łęczna dla Arka Wożniaka .Łęczna pamięta,gdzie dołożyłeś cegiełke do klubu

ali - 19 grudnia 2016, 21:50:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zagłębie Lubin dobrze kończy cały rok grania, który był bardzo dobry. Brązowy medal wyeliminowanie Partizana Belgrad oraz w najlepszej fazie 9 meczów wygranych z rzędu. Dwie wygrane z Legią. Można było zdobyć o wiele więcej punktów sami sędziowie pomyłki to ok.7 punktów + kilka błędów bramkarza. Byliśmy liderem kilka kolejek. Dlatego należy się ogólnie cieszyć. Na wiosnę zawsze gramy lepiej. Także kibiców na meczach Zagłębia było znacznie więcej niż w poprzednim sezonie. Brawo Zagłębie Lubin.

Snajper - 19 grudnia 2016, 22:36:12 - *.58.169.23
Brawo Zaglebie, Oderka pozdrawia. A Piast to wiadomo co !

ZZZ - 20 grudnia 2016, 10:19:24 - *.10.86.250
Pajace z Legnicy,trzeba było nie dzwonić po kolegów z komendy,to mieli byście wigilię jak trzeba!

(L)esiu - 20 grudnia 2016, 11:08:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Udane zakończenie mieli w Legnicy... heheheh 40 na 80 i nie dali rady... buahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaha
hahahahahahhahahahahhahahahahhahahahahahahahaha

krzysztof7 - 20 grudnia 2016, 12:25:32 - *.business.static.vectranet.pl
bardzo kiepski lubin , ale jednak wygrywa

hołek - 20 grudnia 2016, 14:22:12 - *.146.160.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
40 na 80 a moze 40 na 160 ? Skąd sie biora takie wynalazki jak ty lesiu ? Plus za akcję i pomysł dla ZL, plus za dobrą kontrę Miedzi. I tyle. Pewnie sobie jeszcze nie raz wyjaśnią.

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.